
На първи март по традиция ученици от четвърти клас на НУ „Отец Паисий“ – Плевен, заедно с техни учители са били гости на групите „Приятели“ и „Детелинки“ от ДГ „Щастливо детство“ и „Приказен свят“ и на групите „Гъбка“ и „ Змездици“ от ДГ „Чучулига“ – Плевен.
Малчуганите са посрещнали с вълнение и усмивки гостите, от които са научили за обичая Баба Марта – от какви материали изработва мартеницата, как са я наричали в различните краища на страната, с какви думи бабите наричат в този ден при завързването на мартеницата, интересни им бяха легендите и стихотворенията мартеницата. Малките палавници също са показали своя талант, като са рецитирали, пели и танцували на своите гости.
Накрая гостите са им подарили мартенички за здраве и късмет.







Плевен прес | Новини и актуална информация Плевен Новини и актуална информация от Плевен, региона, България и света.