
Два златни и един сребърен медал от състезание по карате за второкласник от ИНУ “Христо Ботев”! На състоялия се на 30.04.2022 г. в Национална Спортна Академия (НСА) София карате турнир “КУМИТЕ МАСТЪРС ОУПЪН” ученикът от 2 – ри клас Максим Боев е завоювал призови места и в трите дисциплини – кумите санбон, кумите ипон и макевара. В турнира са взели участие над 250 състезатели от 14 клуба!!! Изиграли са се около 1300 срещи! Особено голям успех за Макс е било първото място в кумите санбон тъй като в тази дисциплина състезателите бяха разделени в категории само по възраст и няколко от опонентите му тежаха с повече от 10 кг. спрямо него.
Ето какво е споделил малкият герой: “Победих, защото тренирах упорито и бях смел”.

Плевен прес | Новини и актуална информация Плевен Новини и актуална информация от Плевен, региона, България и света.