Сребърен медал за Патрицие Найманова от град Червен бряг

Патрицие Найманова. Снимка – Община Червен бряг

Талантливата шахматистка Патрицие Найманова от Червен бряг е вицесветовен шампион от Световното първенство по класически шахмат за юноши и девойки до 17 г.. Състезанието се е  провело в Мексико от 10 – ти до 18 – ти юни. Найманова, която е състезателка на ШК „Михаил Тал“ – Червен бряг, се е състезавала в категория до 17 г., като е изиграла девет партии, загубила е две, което и е отредило второ място и сребърен медал. С това си класиране Патрицие получавала и звание Кандидат майстор на спорта, което е най-голямото й постижение в шахматната кариера. Близките на Патрицие са благодарили на всички, които й помагат по нелекия път да постига нови победи.