Последни новини
Начало | Спорт | Спартак остана на крачка от победата в Пловдив

Спартак остана на крачка от победата в Пловдив

Баскетболистите на Спартак (Плевен) загубиха драматично гостуването си в Пловдив от състава на Академик Бултекс 99 с 96:97. Момчетата на Александър Дяковски наваксаха изоставане от 23 точки, но отстъпиха след кош на  Джордан Семпъл в последната секунда.

Началото на срещата по никакъв начин не предвещаваше толкова драматичен край. Домакините изиграха изключително силна първа четвърт, която завърши при резултат 43:20. Плевенчани отговориха подобаващо през втората част и я спечелиха с 31:15, като по този начин намалиха изоставането си на полувремето само до седем точки.

След почивката баскетболистите на Спартак продължиха с добрите си изяви и дори поведоха в резултата 3:07 секунди преди края на трета четвърт. Все пак след 30 минути игра домакините имаха крехък аванс от две точки – 77:75.

В заключителните 10 минути двата отбора многократно си размениха водачеството в резултата.  Истинската драма настъпи в последните 20 секунди на мача, като първо Милен Дудев реализира два наказателни удара за гостите, с което Спартак поведе с 96:94.  Тройка на Джордан Семпъл секунда преди сирената , обаче , донесе победата на тима на Академик Бултекс 99.

След 25 изиграни кръга Спартак заема шесто място във временното класиране с актив от 32 точки. В следващия кръг плевенчани гостуват на състава на Балкан (Ботевград). Срещата ще се състои на 14 април петък от 18:00 часа в „Арена Ботевград”.