Слави Трифонов пред БНР: В България огромна част от медиите не са свободни

709222
Възможно е Трифонов да не се яви в листите на партията си за предстоящия вот през юли. Снимка – Интернет

“Няма тайнственост, има логично поведение. Човек трябва да дава интервюта, когато има какво да каже… Свободата на словото не е да си на 112 място, а да усещаш свободата да правиш това, което ти повеляват моралът, логиката, интелектът. В България огромна част от медиите не са свободни“. Това заяви пред БНР лидерът на „Има такъв народ“ (ИТН) Слави Трифонов в отговор на въпрос защо се дистанцира от медийни изяви. 

Плевенчанинът гостува тази събота в предаването “Политически Некоректно”. Пред водещия Петър Волгин Трифонов каза още:

„Не съм тръгнал да се занимавам с този политически проект, защото съм имал невероятното желание да стана политик. Аз съм тръгнал да правя това, защото цялата политическа система отказа да признае мнението на 3,5 млн. българи, които са гласували на законен референдум. Искам това нещо, което е логично, морално и законно, да бъде наложено“.

Според него в парламента трябва да има хора, които да представляват цвета на нацията.

Да бъдат уважавани, да се държат достойно, да бъдат принципни. Не може в Народното събрание един депутат да нарича зам.-председателя „гном“ (бел. БНР. – репликата „Ей, гном, не се ядосвай, че пак ще получиш инсулт“ е отправена от Лъчезар Иванов от ГЕРБ към ген. Атанас Атанасов)“. 

Поведението на своята партия той определи като “практично в интерес на суверена”.

По отношение на външната политика на страната ни той заяви: 

„България винаги ще бъде свързана емоционално с Русия заради жертвата, която е направила за нас. Сега ситуацията е различна. Правилен беше ходът преди години на българския суверен да стане член на Европа и на НАТО, затова трябва да сме лоялни партньори на тези две организации. Най-после да има едно отношение, в което няма два крака – единият стъпил на едно място, другият на друго място… Когато един партньор е предсказуем, ще можеш да му имаш доверие. Трябва да си принципен, последователен, лоялен“. 

Слави Трифонов бе категоричен пред БНР, че човек рябва да се обгражда със силни хора с качества, а не с такива, които те слушат безропотно: 

„Историята го показва… Умен човек събира около себе си силни и кадърни хора, а не такива, които го слушат и правят каквото той казва. Така винаги ще стигне до крах… Имам щастието да общувам с хора, с които гледаме в една посока. Не взимам самостоятелни решения, търся съвети, мнения“.  

Споделете:

Прочетете също

Първо място за отбора по футбол на СУ „Крум Попов“ на ученическите игри в област Плевен

Първо място за отбора по футбол на СУ „Крум Попов“ на ученическите игри в област Плевен

Категорично и уверено момчетата от ХІ и ХІІ клас на СУ „Крум Попов“ с ръководител …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *