Растящите цени са най-голямото притеснение за 2023 година, сочи анкета на „Плевен прес”

ЦЕНИ
Снимка – интернет.

На 13-ти октомври 2022 година попитахме нашите читатели какво ги притеснява най-много за 2023 година ? До този момент, 27 януари 2023 година, 550 получени гласове определят на първо място растящите цени като най-голямо притеснение. Няма как да бъде иначе, след като в момента едно яйце в Метро се продава за 0.66 стотинки, а кубче мая за хляб стигна 1 лев /0.99 ст./. Най-лошото е, че цените на почти всичко продължават да растат с всеки изминат ден. Защо е така и дали вече не е спекула това, няма кой да каже.

Анкетата позволява да се посочват до три отговора в само едно гласуване.

Прави впечатление, че въпреки всеобхватното информационно облъчване, войната в Украйна не е най-голямата тревога за анкетираните. Тя остава на трета позиция с 12.4 %, след притеснението за ниските доходи /12.7 %/, което е на второ място по резултат в анкетата.Непрекъснато обговаряната съдебна реформа също не е най-голямата тревога на хората – събрала едва 4.9 %  или 27 гласа.

Още по-малко са притесненията от нови предсрочни избори – едва 0.73 %. Същото се отнася и до Ковид 19 или климатичните промени.

Има и хора, които нищо не ги притеснява. Така са отговорили 4 % от участвалите в анкетата.

Тази анкета няма амбиции за представителност. Не е лошо обаче да ѝ обърнат внимание тези, които след месец ще призовават да бъдат избирани отново за наши представители в поредното НС.

Ето как са подредени по значимост притесненията за 2023 година, на гласувалите в анкетата:

  21.8 % – растящите цени на храни, стоки и услуги /120 гласа/

12.7 % – ниски доходи /70 гласа/

12.4 % – войната в Украйна /68 гласа/

11.3 % – корупцията в България /62/

7.1 % – инфлацията /39 гласа/

6 % – демографски срив /33 гласа/

5.8 % – икономическата криза /32 гласа/

5.5 % – липсата на перспектива за децата ни /30 гласа/

4.9 % – липсата на съдебна реформа /27 гласа/

4 % – влошаване на здравето /22 гласа/

Анкетата ще бъде активна до края на м. януари 2023 година.

Споделете:

Прочетете също

Разпитаха свидетели по дело за смърт на работник

Разпитаха свидетели по дело за смърт на работник

На 25.04.2025 година, състав на Плевенски окръжен съд разгледа наказателно дело №863/2024 година, образувано срещу …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *