Продължава изпълнението на първия по рода си иновативен проект за дигитализиране на селските ни райони

2 1

Екипът на Сдружение „МИГ Белене-Никопол“ продължава да изпълнява дейности по проект „Дигитална местна общност – иновация за живи селски райони! Това е твоя Live! Дигитален хъб и мобилно приложение за промотиране на характерни за местните територии и общности ресурси.” за вътрешнотериториално сътрудничество по подмярка 19.3 „Подготовка и изпълнение на дейности за

сътрудничество на местни инициативни групи“ от мярка 19 „Водено от общностите местно развитие” от ПРСР 2014 – 2020 г., Административен договор № РД50-186/21.09.2023 г.

Проектът се изпълнява в партньорска инициатива с още 3 местни инициативни групи: СНЦ „МИГ Лясковец-Стражица“, СНЦ “МИГ Троян, Априлци, Угърчин“ и СНЦ „МИГ Самоков“.

Партньорите обединиха идеите и мотивацията си да популяризират селските райони по иновативен начин чрез изграждане на дигитални местни общности, включително създаване на Дигитален хъб – https://smartruraldigital.eu/

и мобилно приложение за промотиране на характерни за местните територии и общности ресурси.

Дигиталните кадри и видеа се обработват и монтират посредством професионален софтуер. Дигиталните материали, с високо качество и резолюция се „качват“ на новосъздадените по проекта дигитален хъб, мобилно приложение, профилите в социалните мрежи, където можете да ни откриете:

Facebook – https://www.facebook.com/SmartRuralDigital,

Instagram – https://www.instagram.com/smart_rural_digital/,

Youtube https://www.youtube.com/@SmartRuralDigital и

TikTok – https://www.tiktok.com/@smart_rural_digital.

Вече е факт и регистрацията на първата по рода си запазена Европейска дигитална марка “Smart Rural Digital”, издадена от Служба на Европейския съюз за интелектуална собственост EUIPO.

Основна цел на проекта е постигането на устойчиво местно развитие на селата и тяхното възстановяване чрез създаване на условия за популяризиране и представяне на селския живот, бит, култура, посетителски и инвестиционни ресурси по иновативен начин в съвременна дигитална среда.

В проекта са предвидени нови решения за представяне на характерни за местните територии и общности продукти, марки, дейности, забележителности и др. в общините. Красотата и жизнеспособността на българските села се възражда, все по-популярни стават предаванията и репортажите за селата, фермата, местата от където тръгва хляба, отглеждат се животни, плодове и зеленчуци, развива се културната идентичност и наследство от мотивирани хора, пазители на традициите.

Проектът осигурява възможност за безплатно участие на местните общности от общо 115 населени места.

Споделете:

Прочетете също

Sv. apostol Filip edin ot sedemte dyakoni Sv. prepodobni Teofan Izpovednik

Почитаме св. апостол Филип, един от седемте дякони и св. преподобни Теофан Изповедник

На 11-ти октомври Българската православна църква почита паметта на св. апостол и дякон Филип от 70-те, …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *