„Продължаваме промяната” – Плевен, откриха своята предизборна кампания

ППППП
Членовете на кандидат-депутатската листа на “Продължаваме промяната”. Снимка – Плевен прес.

На 3-ти септември от 11:00 ч. в залата на Сити хотел – Плевен, ПП „Продължаваме промяната” даде старт на своята предизборна кампания. Присъстваха Иван Христанов, водач на листата на ПП, бивш заместник министър на земеделието и областен координатор на партията, част от 15-те членове на кандидат-депутатската листа на партията https://www.plevenpress.com/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%8a%d0%bb%d0%b6%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%80%d0%b5%d0%b3%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b8%d1%80/

членове и симпатизанти на “Продължаваме промяната”. Събитието бе открито от Иван Христанов, който направи кратко експозе на свършеното от „Продължаваме промяната” за краткото време на управление, както и за бъдещите намерения на партията, с които да се продължи направеното до сега:

„Ние нямахме своите 100 дни за адаптиране. Войната започна буквално на следващия ден, когато КЕВР абсолютно необосновано обяви увеличаване на цените на тока. Месец по-късно беше предизвикана умишлено кризата с олиото и през м. февруари ми бе поискана оставката няколко пъти без никакви причини.

През цялото време публичното говорене беше заливано с това, че сме млади, като че ли това е порок. Че нямаме опит, като че ли всички преди нас са го имали когато са започнали да изграждат своите структури и политическа реформа.

В една изключително трудна обстановка, когато удари се сипеха и отляво, и от дясно, ние трябваше да се борим с корупцията, да увеличим социалните пакети за населението, да увеличим детските добавки и възможностите на детските градини. Така че, от една страна трябваше да се борим с провокирани кризи, от друга – да създаваме блага за хората.

Ако чувате, че е имало схеми – не сте чули нищо. Схемите, които заварихме бяха навсякъде и във всичко. Тези, които знаете: за Капитан Андреево, инсинераторите и ваксините, са по-разбираеми за обществото и медиите.  Но отделно от това – 70 милиона насочени за една техника вместо за друга, нефункциониращ Държавен фонд „Земеделие”, лица от фонда, които буквално рекетират хората.

Въпреки бруталната кампания срещу нас, която започна 20-ти май когато в 14:00 ч. медиите започнаха да пишат срещу мен, ние всъщност направихме най-важното нещо. Спряхме отровните храни с пестициди в България и ЕС. Един месец по-късно, държавите, които внасяха през Капитан Андреево вече знаеха, че има истински контрол и спряха да изнасят защото разбраха, че няма икономически смисъл да стигнат и да ги върнем обратно.

Другият голям успех, който остана незабелязан, беше че втория стълб на програмата „Стратегически план”, който е най-важната програма за земеделието в т.ч. и за плевенски регион, винаги е бил с 15 % съфинансиране при всички предни управления – лично ги направих на 60 %. Това означава, че скочихме от 250 млн. евро национално съфинансиране, на 2.15 млрд. евро.Това означава, че за първи път от 30 години насам, България казва, че ще инвестира и финансира в собственото си земеделие. И България може да има самочувствието на истински член на ЕС, който ще води силна, смела, дори агресивна селскостопанска политика. Когато даваш 60  и станем третата държава в Европа по размер на националното съфинансиране, това означава, че правителството има самочувствие да изгражда собственото си земеделие, а не да разчита на ЕС да му изгражда земеделието”.

Христанов припомни и за вдигане размера на субсидиите за земеделците покрай Ковид кризата и войната в Украйна. По този начин когато свършат кризите земеделието яма да бъде съсипано. Припомни, че правителството на ПП радикално увеличи пенсиите, социалните плащания за най-уязвимите части на населението, както и спирането на отровите през Капитан Андреево.

Акцентира и на трите предстоящи стъпки: ново увеличение на пенсиите, увеличаване на минималната работна заплата и продължаваща борба с корупцията.

Пред присъстващите всеки член на кандидат-депутатската листа на ПП се представи накратко с личната си и професионална биография. Както и с личните каузи, които има и желае да реализира. Сред тях са подобряване условията за живот на инвалидите, подкрепа на образованите млади хора, внедряване на IT  технологиите във всички сектори на държавата, подкрепа на образованието и здравеопазването, изготвяне на европроекти и участие в европрограми.

За да се изпълнят тези намерения, участниците в листата на ПП призоваха да бъдат подкрепени в предстоящите избори  на 2-ри октомври.

ПП 2

Купуването и продаването на гласове е престъпление !

Споделете:

Прочетете също

Силата на Светия Кръст

Силата на Светия Кръст

† 3 Неделя на Великия пост – Кръстопоклонна Третата неделя от Великия пост е Кръстопоклонна. Чрез …

2 Последни коментари

  1. Пародия….

  2. Кой е този Христанов,голям експерт…от Строшмаша! Ха-ха, хайде бегайте от тук,ама много бързо!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *