
По повод Деня на Румънската армия в Параклис мавзолей „Св. Георги Победоносец” панихида отслужи днес предстоятелят на Румънската православна църква „Света Троица” в София протойерей Нелюц Опря.
Цветя в знак на признателност поднесоха пред паметната плоча на загиналите румънски офицери и воини на фасадата на Мавзолея и пред паметника в с. Гривица полк. Василе Онесимюк – аташе по отбраната, и Александру Йоргулеску – аташе по вътрешните работи, на Румъния, командирът на Плевенския гарнизон бриг. ген. Юлиян Радойски и кметът Георг Спартански.

Снимки и текст: Пресцентър община Плевен.
Плевен прес | Новини и актуална информация Плевен Новини и актуална информация от Плевен, региона, България и света.