Община Червен бряг дава старт на общинския етап от ученическите игри за учебната 2025/2026 година

632289655 1323861763118966 4681540845805978489 n

Началото на спортните надпревари ще бъде поставено на 12 февруари 2026 г. (четвъртък) със състезанията по волейбол, които ще се проведат в Спортната зала в града.

Волейболните срещи започват в 13:00 часа. Във възрастова група V–VII клас участие ще вземат три отбора при момичетата и четири отбора при момчетата. Срещите ще се проведат по системата „всеки срещу всеки“.

Програмата на Ученическите игри включва още състезания по тенис на маса, лека атлетика и футбол.

Турнирът по тенис на маса ще се състои на 17 февруари в салона на ОУ „Христо Смирненски“, с участието на шест отбора във възрастови групи V–VII и VIII–X клас. И тук срещите ще се играят по кръгова система.

Състезанията по лека атлетика ще се проведат на 25 февруари на градския стадион в Червен бряг. Включени са дисциплините 100 м, 200 м, 400 м, 800 м, скок дължина, скок височина, тласкане на гюле и щафета 4 х 100 м. В надпреварата ще участват три отбора при момчетата (V–VII клас). След прекъсване през предходната година, леката атлетика отново се включва в програмата на игрите.

Футболните срещи ще се проведат в периода 19–26 февруари на градския стадион. Във възрастова група V–VII клас са заявени шест отбора, а при VIII–X клас – два отбора.

Ученическите игри са традиционна спортна инициатива, която насърчава активността, състезателния дух и отборната работа сред младите хора в общината.

В зависимост от метеорологичните условия, графикът за провеждане на състезанията на открито може да претърпи промяна!

Споделете:

Прочетете също

Община Червен бряг изпрати своите абитуриенти с тържествена церемония (СНИМКИ)

Община Червен бряг изпрати своите абитуриенти с тържествена церемония (СНИМКИ)

За трета поредна година Община Червен бряг превърна абитуриентските вечери в празник на младостта, надеждата …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *