
Фестивал на река Дунав – 2021 в началото на месец юли 2021г. ще се проведе в гр.Белене.
Регламент за участие в кулинарно състезание „Дунавска трапеза”:
Целта на състезанието е да се приготвят традиционни за дунавския регион ястия, да се възобновят и припомнят забравени кулинарни традиции. Желаещите да участват могат да се включат в готвенето на открито, като предварително дадат заявка за това. Приготвянето на храната ще става на огън.
Дата на провеждане: 03.07.2021 г.
Начален час:17:00 ч.
Участие в състезанието:
В кулинарното състезание могат да участват всички желаещи, без да е необходимо да доказват своя опит в готварството. Участниците под 18-годишна възраст трябва, да са с придружител.
Максималния брой участници в един отбор е 5.
Предварително записване за участие: до 25.06.2021 г.
Лице за контакт и записване: Ина Джантова , тел. 0658/3-10-61, вътрешен 121 от 8:00-17:00 (делничен ден)
Етапи на състезанието:
I – Приготвяне на ястията – продължителност 2 часа
II – Оценяване на ястията – продължителност ½ час
III – Награждаване – 20:30 часа
Организация на състезанието:
Варианти за приготвяне на храната са на огън. Участниците сами осигуряват продукти, съдове и прибори, необходими за приготвянето на ястията.
Организаторът осигурява работното място, дърва за огъня както и основния продукт риба.
Награди за най-добрите готвачи.
Система за оценяване:
Ястията ще бъдат оценявани от компетентно жури, посредством точкова система (1-10 т.), като ще се следи не само за вкусовите качества, но и за презентационните умения, с които е поднесено ястието.
Организатор на кулинарното състезание: Община Белене
Участвайте, нека покажем красотата и вкуса на „Дунавската трапеза“!
Плевен прес | Новини и актуална информация Плевен Новини и актуална информация от Плевен, региона, България и света.