
Николай Боянов се разделя с Вихър (Славяново) и повече няма да бъде старши треньор на тима. Това съобщи самият той пред официалния сайт на клуба.
„Всяко начало си има и край. След доста години ето, че дойде и моментът, в който се разделям с клуба, в който прекарах най-много години от треньорската си кариера до момента. А те са почти всички“, сподели Боянов.
„Благодаря на всички ръководители – настоящи и бивши, на всички президенти и хора, които са били и сега са част от клуба. Вихър (Славяново) ми е дал много и съм изключително благодарен за това. Бяхме в областните групи, влязохме в Трета лига и вече 10 поредни сезона сме неизменна част от нея“, каза още наставникът на раздяла.
„Има обаче много неща, които тепърва ще трябва да се изясняват в клуба, пожелавам им успех“, завърши Боянов.
Николай Боянов стартира треньорската си кариера като помощник на Красимир Бислимов в Спартак (Плевен), като двамата са тандем и във Втора лига. След това Боянов е играещ треньор в Кнежа, има и престой в Академията на Литекс.
В последните 8-9 сезона е начело на Вихър (Славяново), с който има едно второ място (2020/2021) и четири пъти трето място (2017/2018, 2019/2020, 2022/2023 и 204/2025).
В мача от последния 24 кръг на Северозападната Трета лига “Вихър” (Славяново) загуби с 0:1 гостуването си на Павликени
Така тимът от Славяново завърши на 3 място в крайното класиране с 43 точки, на точка зад втория – Академик (Свищов), който разби като домакин с 5:0 “Ювентус” (Малчика).