
Младежи от Кнежа пресъздадоха обичая “Гергьовска люлка” в парк Ахтирка. Това съобщава кметът на общината Илийчо Лачовски, който честити Гергьовден на всички именици:
“Днес отбелязваме един от най-почитаните празници у нас – Гергьовден!
Този светъл ден е свързан с паметта на св. Георги Победоносец – символ на храбростта на Българската армия!
Светецът е покровител и на земеделците и животновъдите.
Използвам случая да изразя най-добрите си пожелания към всички, които носят името на св. Георги. Бъдете облагодетелствани със здраве, щастие и благополучие!
Водени от идеята за съхраняване на традициите, в този празничен ден в парк “Ахтирка”, младежи от гр. Кнежа пресъздадоха обичая “Гергьовска люлка”.
Честит празник!”




Снимки: Фейсбук
Плевен прес | Новини и актуална информация Плевен Новини и актуална информация от Плевен, региона, България и света.