МИГ Белене – Никопол приключи изпълнението на иновативен проект по ПРСР 2014-2020

gfghjhjh jpg

Сдружение с нестопанска цел “МИГ Белене-Никопол“, съвместно със СНЦ „МИГ Лясковец-Стражица“, СНЦ „МИГ Самоков“ и СНЦ „МИГ Троян, Априлци, Угърчин“ приключи изпълнението на иновативен проект за вътрешнотериториално сътрудничество „Дигитална местна общност – иновация за живи селски райони! Това е твоя Live! Дигитален хъб и мобилно приложение за промотиране на характерни за местните територии и общности ресурси“ съгласно Административен договор № РД 50-186/21.09.2023 г. по подмярка 19.3 „Подготовка и изпълнение на дейности за сътрудничество на местни инициативни групи“ от мярка 19 „Водено от общностите местно развитие” от ПРСР 2014 – 2020 г.

Проектът приключи със закриваща конференция, състояла се на 2 ноември 2024 г. в гр. Никопол в присъствието на заинтересовани страни от публичния, стопанския и нестопанския сектори. Общата стойност на проекта беше в размер на 284 692 лева и включваше 29 дейности и множество съвместни инициативи, които всеки партньор изпълни на своята територия, като по този начин осигури възможност за участие в него на местните общности от общо 115 населени места.

Изпълненият проект обединява идеите и мотивацията на 4-ри Местни инициативни групи с различна локация в България за популяризиране на селските райони по иновативен начин чрез изграждане на дигитални местни общности, включително създаване на Дигитален хъб и мобилно приложение за промотиране на характерни за местните територии и общности ресурси. През последните години има тенденция за възраждане на традиционните български ценности, за опознаване на селския бит, ежедневие и култура, които все още се съхраняват в автентичен вид в българските села. Чрез проекта се реализираха съвместни дейности на  териториите на 4 местни инициативни групи, свързани с популяризиране на селските райони чрез създаване на условия за изграждане на дигитални местни общности за популяризиране на характерни за местните територии и общности ресурси. По проекта беше закупено съвременно техническо оборудване за създаване на дигитално съдържание под формата на видеа, снимки, репортажи, филми, клипове и др. Изготвените продукти бяха популяризирани чрез дигиталния хъб и мобилното приложение.

Бяха проведени обучения за различни заинтересовани страни по създаване на успешно дигитално съдържание, дигитален маркетинг и др. в полза на селските райони. Извършен беше анализ за нуждите на проекта. Най-същественият резултат от проекта беше създаденото дигитално пространство за споделяне и популяризиране на живота в териториите.

Четирите МИГ осъществиха съвместни дейности с принос към устойчивото развитие на своите местните общности и създадоха общи продукти по проекта – дигитален хъб, мобилно приложение и защитена европейска колективна марка, които осигуряват пълноценно и широкоспектърно популяризиране на ресурсите на всички територии, участващи в проекта.

Дигиталните материали се публикуват на новосъздадените по проекта дигитален хъб /Дигитален хъбhttps://smartruraldigital.eu/, мобилно приложение, както и на профилите на проекта в социалните мрежи, на следните адреси:

Споделете:

Прочетете също

GR 1

3-ти декември – Световен ден на компютърната графика

На третия ден от декември по традиция своя празник (макар и неофициален) отбелязват компютърните графици …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *