Международните шофьори няма да се връщат в къщи на 2 месеца

тир

Съдът на ЕС отмени част от европейското законодателство, което предвижда
товарните автомобили за международни превози да се връщат в базата на
превозвача

на всеки два месеца.

С решението си Европейският съд потвърди всички останали текстове на новото
законодателство, оспорвано от България, Румъния, Кипър, Унгария, Малта и
Полша, се отбелязва в съобщение на институцията.

Посочените държави оспориха шест текста от т. нар. “Пакет Мобилност”,
включително забраната водачите да ползват редовната си 4-седмична почивка или
компенсационната 5-седмична почивка в превозното средство; задължението на
превозвачите да организират работата на водачите така, че да имат възможност за
връщане в работно време на всеки три или четири седмици до базата, за да
започнат или прекарат седмична почивка там; датата за влизане в сила на
задължението за поставяне на ново поколение тахографи; задължението превозните
да се връщат в базата в държавата , където е регистриран превозвачът, на всеки
осем

седмици; срока на изчакване при извършването на каботаж; определянето на
водачите като “командировани работници” при извършването на каботаж от една до
друга държава от ЕС, когато нито една от тях не е мястото на регистрация на
превозвача.

С днешното си решение Съдът на ЕС отхвърля останалите искове и отбелязва.

Споделете:

Прочетете също

Броени дни до старта на Фестивала за куклено изкуство за всички възрасти „Шарено петле“ в Плевен

Броени дни до старта на Фестивала за куклено изкуство за всички възрасти „Шарено петле“ в Плевен

От 30 юни /сряда/ до 05 юли 2026 г. /неделя/ Плевен за девети път ще …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *