Масов протест пред РЗИ – Плевен

Работещи и собственици на обекти в МОЛ – Плевен, гневни на заповедта на РЗИ за затваряне

ПРОТЕСТ
Протестиращи пред РЗИ – Плевен срещу заповедта за затваряне на МОЛ-овете. Снимка – Плевен прес.

В 10.00 ч. на 11-ти март, внушителна група протестиращи се събра пред входа на РЗИ – Плевен. Това работещи и собственици на обектите разположени вътре в МОЛ-а, както и администрацията на най-големия търговски комплекс в Плевен. Причината за техния гняв е влязла сила от 11-ти март Заповед на РЗИ – Плевен за затваряне на моловете.

Ето какво казаха пред „Плевен прес” двама от протестиращите:

ИВА
Ива
Маринова, собственик на фризьорски салони. Снимка – Плевен прес.

Ива Маринова, собственик на фризьорски салони. Протестирам защото смятам, че в МОЛ-овете няма струпване на хора, а има в други вериги, които са чуждестранни и там не се взимат никакви мерки. Лично нашият бизнес не е подпомогнат по никакъв начин, няма кодове за нашата дейност, нашите служители нямат право да ходят на борсата  и по никакъв начин няма да бъдат обезщетени. При нас работят 15 човека. И всичките те остават на улицата, без никакви доходи или компенсации. А те имат семейства, деца и разчитат на тази работа за прехраната си.

Затова ще се организираме всички, ще си търсим правата и ще продължим да протестираме. Очаквам или да ни компенсират по някакъв начин за това, че не работим или да ни дадат право да работим.

Огнян Георгиев, собственик на верига сладкарници и председател на Сдружението на ресторантьорите в Плевен:

ОГНЯН
Огнян Георгиев, собственик на сладкарници и председател на Сдружението на ресторантьорите в Плевен. Снимка – Плевен прес.

Стана спонтанно събирането на всички нас тук пред РЗИ. Очаквам институциите в България да започнат да се съветват с бизнеса когато взимат някакви противоепидемични мерки. Защото не можеш да спираш заведения в МОЛ от днес за утре. Това е безумие, това не се търпи. Нямаше абсолютно никакъв предварителен разговор с нас от страна на РЗИ или Кризисния щаб в Плевен. Ние днес в 14 ч. научаваме, че утре трябва да затворим. Това е продукция за хиляди левове, която трябва да изхвърлим. На всичкото отгоре не можем да се възползваме от мерките на правителството за компенсации, тъй като заповедта е наложена от местно РЗИ, а не от държавен орган.

Ще се опитаме да говорим с РЗИ. В Бургас колегите постигнаха диалог и отмяна заповедта, тъй като се видя, че тя е адски неадекватна. Не може да правиш противоепидемични мерки в полупразни молове. Това е абсурдно.

За отразяване на протеста бяха дошли журналисти от „Плевен прес”, БНР, БНТ. Всички опити да се свържем с директора на РЗИ за становище относно възникналия протест, бяха безуспешни.

Накрая до разговор с д-р Минчев беше допуснат единствено репортерът на Нова телевизия.От него се разбра, че затварянето на моловете ще е само до 26-ти март, по информация от директора на ЛЗИ.

Споделете:

Прочетете също

Преди 1232 години войските на кан Кардам смазват византийците на император Константин VI в битката при крепостта Маркели

Преди 1232 години войските на кан Кардам смазват византийците на император Константин VI в битката при крепостта Маркели

На 20 юли 792 г. Българската армия, командвана от кан Кардам, побеждава византийската армия, командвана от император Константин VI, в битката при …

Един коментар

  1. Радостин Василев

    Уважаеми плевенчани,
    Гаврата на държавата с бизнеса и изобщо с частния сектор продължава вече 1 година. За държавата е важна основно администрацията (държавна и общинска).
    Почти всичко в малкия и средния бизнес е опустошено и почти фалирало. В Плевен нещата придобиват грозни измерения. Няма план и идея. Цари само организиран хаос.
    Единственият път за търсене на отговорност е гласуване на 04.04.2021г.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *