Купа и злато завоюваха каратеките на киокушин академията – Белене, Свищов, Павликени от шампионата на България

437755494 1141492974433485 5020441110202424296 n

В конкуренция от 240 състезатели, между 11 и 14 години на 13 април в град Варна се проведе шампионата на България по киокушин карате. Академия по Кудо и Киокушин – Белене, Свищов, Павликени участва със 7 млади бойци.

Зарина Иванова постигна най-добро класиране, като заслужи купа, грамота за първо място и златен медал. С този успех защити миналогодишната си шампионска титла в киокушин карате. Тя участва в отворена категория (без горна граница на теглото на състезателите) и спечели 3 убедителни победи, като постигна нокдаун във всеки двубой.

На почетната стълбичка също се качиха и Калоян Кирилов и Николай Цветков. След две успешни срещи двамата спортисти достигнаха до полуфинала в първенството и бяха наградени с бронзово отличие и грамота за трето място. С две победи завършиха участието си Ния Калушкова и Веселина Кунова, но поради огромния брой участници в категориите им тяхното постижение не бе достатъчно за да се класират за призовите места. Божидар Ганев и Емануела Вричева се отличиха с добра техника при участието си в оспорван двубой, но участието им приключи още по време на шестнадесетина финалите.

Отбора продължава подготовка за предстоящите събития в спортовете: кудо, кикбокс, киокушин, джиу джицу и муай тай, които са предвидени в спортния календар за 2024 г.