Кнежа: Блок „Младост“ вече е с енергиен клас „В“

749258979 1311982167586915 1955034430171454395 n

Блок „Младост“ вече е с енергиен клас „В“!

Още една жилищна сграда на територията на общината е успешно обновена, осигурявайки по-комфортна и енергийно ефективна среда.

В рамките на проекта бяха изпълнени мерки за енергийна ефективност, включващи:

– подмяна на дограмата;

– топлоизолиране на външните стени;

– топлоизолиране на сутерена и покрива;

– остъкляване на терасите с PVC дограма;

– подмяна на дограмата в общите части на сградата;

– монтаж на енергоспестяващо осветление.

В резултат на изпълнените дейности сградата вече е с енергиен клас „В“, което ще допринесе за по-ниско енергопотребление, по-добър комфорт за живущите и удължаване на експлоатационния живот на сградата.

Проектът е финансиран от Европейския съюз – NextGenerationEU чрез Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България по процедура „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – Етап I“, в рамките на инвестиция „Енергийна ефективност в сграден фонд“.

Илийчо Лачовски – Кмет на Община Кнежа

Споделете:

Прочетете също

Почитаме св. Емилиан Изповедник

Почитаме св. Емилиан Изповедник

Именици са Емил и Емилия Изображение: days.pravoslavie.ru На 8 август Църквата почита паметта на св. Емилиан …

Вашият коментар