Изградиха паметник на Сияна на мястото, където загина край Телиш

IMG 63f9206d1c37615d3aba74d9d02d1fe4 V 1

Паметна плоча на 12-годишната Сияна беше поставена на мястото, където детето загина след тежка катастрофа на опасния участък между плевенските села Радомирци и Телиш. Трагичният инцидент стана на 31 март 2025 г.

class="wp-block-image size-full">IMG cf0352f7a595baf1e0fdb6ba1f8241b5 V 1

Инициативата за паметника е на бащата на Сияна Николай Попов. 

Изграждането му започна в края на миналата година, в рамките на ремонта в отсечката Телиш–Радомирци от международния път I-3. Бяха сменени износващият слой и биндерът, положен бе асфалт с повишено сцепление, стабилизирани са всички банкети и изцяло е премахната ненужната растителност.

class="wp-block-image size-full">IMG 92f573e54217916307bd892c70dc586b V 1

За съжаление, това е поредният крайпътен паметник, напомнящ за чудовищната война по пътищата в България, който трябва да е предупреждение за всички шофьори да бъдат внимателни и отговорни на пътя, особено в участъците с множество инциденти и катастрофи.

Снимки: “Плевен Прес”

Споделете:

Прочетете също

Изложба на РВИМ за блокадата и последния бой за Плевен гостува в Общински исторически музей – Кнежа до 27 април (СНИМКИ)

Изложба на РВИМ за блокадата и последния бой за Плевен гостува в Общински исторически музей – Кнежа до 27 април (СНИМКИ)

Изложбата „Блокада и последен бой за Плевен – 10 декември 1877 г.“, подготвена от Регионален …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *