Документалният филм „Къде си Адам“ пристига в Плевен

ПОСТЕР
Плакат на филма.

На 20-ти февруари от 15:00 часа в кино CineLand, желаещите могат да гледат украинския документален филм. Филмът разказва за живота на монасите в манастира Дохиар на отдалечения полуостров „Света Гора Атон“.

Продуцентът на лентата протодякон Александър Плиска, казва пред БНТ каква е причината, накарала го да създаде този филм: „Културата не е само когато ходим в музеи, а когато пишем, снимаме, когато видим нещо прекрасно около нас – споделяме с другите. И този филм е точно това. Видяхме нещо прекрасно и решихме да го споделим с другите. В този филм няма нито един постановъчен кадър или написан текст. Той е един исторически документ. Този филм потапя толкова дълбоко зрителя, че той забравя, че се намира в кино“.

Дали това е така, зрителите могат да се убедят сами в неделя, 20-ти февруари, в 15:00 часа в кино CineLand.

Разговор с продуцента на филма може да видите тук: https://www.youtube.com/watch?v=xzXQuhVcujc

филм
Кадъл от филма.

Споделете:

Прочетете също

13 юни – Световен ден на безвъзмездното кръводаряване и Ден на донора 

13 юни – Световен ден на безвъзмездното кръводаряване и Ден на донора 

13 юни е Световен ден на безвъзмездното кръводаряване и Световен ден на донора. Чества се …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *