Дело за нарушаване на служебни задължения приключи с 1 година условно

syd 3 jpg

На 21.05.2026 година, състав на Плевенски окръжен съд разгледа наказателно дело №79/2025 година, образувано на основание обвинителен акт на Окръжна прокуратура Плевен, срещу П.Г.Д.,

от град Плевен, обвинен в това, че

В периода месец юни 2020 – месец февруари 2021 година, в качеството му на длъжностно лице, умишлено извършил последователни правни и фактически действия, като нарушил служебните си задължения – престъпление по чл.282, ал.2, пр.2, вр. с ал.1 от НК, за което е предвидено наказание лишаване от свобода от една до осем години.

В съдебното заседание днес страните представиха своите пледоарии и беше постановена присъда, с която подсъдимият П.Г.Д. беше признат за виновен в извършване на престъплението по гореспоменатите текстове от Наказателния кодекс и беше осъден на една година лишаване от свобода – условно, с тригодишен изпитателен срок.

За обвинението в това, да е нарушил разпоредбите на чл.434, ал.2 и чл.485, ал.2 вр. С чл.467, ал.3 от ГПК, съдът го оправдава.

Направените по делото разноски са за сметка на подсъдимото лице.

Присъдата не е влязла в сила. Тя може да се обжалва и протестира пред Апелативен съд – Велико Търново, в петнадесетдневен срок, считано от днес.

Окръжен съд – Плевен

Споделете:

Прочетете също

Премиерът: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на очаквания на потребителите и на производителите

Премиерът: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на очаквания на потребителите и на производителите

Днес създаваме  стратегическо партньорство между търговските вериги и правителството, насочено към гарантиране на стабилност, предвидимост …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *