В Кнежа започва извозването на разделно събрани отпадъци за януари

отпадъци

В Кнежа започва извозването на разделно събрани отпадъци за януари. Това информира във Фейсбук кметът на общината Илийчо Лачовски:

Графикът за транспортиране на разделно събрани отпадъци от опаковки от Екопак е следният:

Жълти контейнери – 09.01.2024 г.:

– пластмасови бутилки

– чаши за кафе, кофички от кисело мляко, тарелки, полиетиленови чанти, найлон

– туби, шишенца и кутии от козметика

– опаковки от консерви и кенове

– винтови капачки на консервирани храни, включително алуминиеви.

Сини контейнери – 24.01.2024 г.:

– кашони и други картонени опаковки

– кутии от сокове, мляко и други

– кутии от сладки, бонбони, яйца, обувки и други

– хартиени чантички и чували

От Община Кнежа призовават:

Не изхвърляйте смесени битови отпадъци в цветните контейнери, както и отпадъци около тях! Изхвърляйте единствено отпадъците, предназначени за разделно събиране!

Споделете:

Прочетете също

С много настроение бе открито „Забавно лято“ в село Асеновци

С много настроение бе открито „Забавно лято“ в село Асеновци

С усмивки, добро настроение и много детски ентусиазъм стартираха летните занимания „Забавно лято“ към НЧ …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *