Към днешна дата, 11-ти декември, водните количества, които постъпват във водопроводната мрежа от водоизточниците на водоснабдителна група “Плевен”, са достатъчни да се осигури нормално водоснабдяване на всички потребители от следните населени места:
Плевен, Долна Митрополия, Тръстеник и селата Биволаре, Бохот, Брестовец, Буковлък, Къшин, Ласкар, Николаево, Опанец, Победа, Ралево, Тодорово и Ясен.
Това съобщават от ВиК – Плевен.
Днес в Плевен ще се отстранява авария на вътрешен водопровод в парк “Кайлъка”, до вилата на „Водно стопанство“. От 09:30 до 14:00 часа ще бъде нарушено водоподаването в парка.
В град Левски ще се присъединява нов водопровод към съществуващата водопроводна мрежа на ул. “Александър Стамболийски“ и ул. „Малчика“. Заради ремонта ще има нарушения във водоснабдяването на града от 10:00 до 17:00 часа днес. Обектът се изпълнява по проект на община Левски за реконструкция на водопроводната мрежа.
Аварийно-ремонтни дейности на разпределителни мрежи ще се извършват в Брестовец, Вълчитрън, Телиш и Чомаковци. Водоснабдяването на посочените населени места ще бъде с нарушения от 09:30 до 15:00 часа.