ВВВУ „Георги Бенковски” ще участва в държавния шампионат по дуелна и щафетна стрелба

107456110 3288846654674599 7563530702854161150 n

2-ра тунджанска механизирана бригада с командир бригаден генерал Стоян Шопов е домакин на държавния военен шампионат по дуелна и щафетна стрелба, който ще се проведе на 15 и 16 юли. Осем отбора от военни формирования на Българската армия са заявили участието си на състезанието в Стара Загора. Сред тях е и отборът от курсанти на ВВВУ „ Георги Бенковски” с треньор майор Николай Николов. Състезателите ще демонстрират точен мерник в две дисциплини: щафетна стрелба със 7,62 мм автомат „Калашников”и дуелна стрелба със 7,62 мм автомат „Калашников”.

Шампионатът се провежда по строги правила, конкретизирани и за двете дисциплини. Курсантите проведоха тренировки на учебен център „Николаево”. Макар и млад отборът на ВВВУ „Георги Бенковски” е мотивиран да се представи достойно, информират от учебното заведение.

Споделете:

Прочетете също

13 юни – Световен ден на безвъзмездното кръводаряване и Ден на донора 

13 юни – Световен ден на безвъзмездното кръводаряване и Ден на донора 

13 юни е Световен ден на безвъзмездното кръводаряване и Световен ден на донора. Чества се …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *