
Днес Белене почете паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България.
Организатори на събитието бяха Община Белене в партньорство с Военно формирование 28 880-гр. Белене.
150 години се навършиха днес от гибелта на Ботев.
В знак на признателност граждани, ученици, деца, представители на общинската администрация и на инститиции, сред които кметът Милен Дулев, заместник-кметовете Малина Ешекова и Петър Ангелов отдадоха почит на Паметника на загиналите във войните беленчани.
За тържествеността на паметния ден допринесоха почетния караул и рециталът на деца от ЦПЛР-ОДК-Белене.
Поднесени бяха венци и цветя в памет на загиналите.
С едноминутно мълчание на колене бяха почетени още веднъж Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България.
В 12:00 часа прозвучаха и традиционните за днешния ден сирени.
* СНИМКИ от събитието можете да разгледате ТУК.
Плевен прес | Новини и актуална информация Плевен Новини и актуална информация от Плевен, региона, България и света.