Актьори от плевенска постановка сред номинираните за награда „Икар“

nominacii pleven

Спектакълът “Унизените.Беларус”, с реж. Явор Гърдев на Драматично-куклен театър “Иван Радоев” Плевен с номинации за награда „Икар“. За поддържаща женска роля е номирана Красимира Кузманова-Кокран и за поддържаща мъжка роля е номиниран Иван Бърнев!

Припомняме, че както “Плевен прес” писа пиесата на Андрей Корейчик „Унизените.Беларус“  под режисурата на Явор Гърдев е поставена с актьори от плевенския театър по иновативен начин. Изцяло заснета за излъчване в Интерент пиесата на  Корейчик разказва за режима на Лукашенко в Беларус, личните преживявания и перипетии на автора, както и съдбата на участниците в протестите през 2020г.

Премиерата на пиесата пожъна голям успех не само в България, но и в чужбина.

Съгласно регламента на наградите Икар , почитателите на плевенския театър и пиесата „Унизените.Беларус“, могат да гласуват  на сайта на САБ: https://uba.bg/ikar-poll-2021/

Поздравяваме номинираните за награда „Икар“ актьори и им пожелаваме успех в предстоящото събитие за връчване на престижните театрални награди.

Споделете:

Прочетете също

10 дела ще разглежда Окръжен съд – Плевен следващата седмица

10 дела ще разглежда Окръжен съд – Плевен следващата седмица

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДЕЛА НАСРОЧЕНИ ЗА РАЗГЛЕЖДАНЕ ПРЕЗ ПЕРИОДА 24.03. – 28.03.2025 г. 24 МАРТ 2025 …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *