понеделник , декември 16 2019
Начало | Без категория | Алжир спечели Купата на африканските нации, сълзите останаха за Сенегал

Алжир спечели Купата на африканските нации, сълзите останаха за Сенегал

Алжир спечели Купата на африканските нации след победа на финала над Сенегал с 1:0.

Триумфът на алжирците е втори за страната в турнира след успеха им през 1990 година. Сенегал остава без успех в турнира, като за втори път губи във финал след 2002 година.

Куриозен гол в 79-а секунда на мача бе достатъчен за победата на Алжир. Багдад Бунеджа стреля от разстояние, топката рикошира в крака на защитник на Сенегал и с рядко виждана парабола прехвърли вратаря на тима Алфред Гомис.

Сенегал доминираше в оставащата част от игровото време, но играчите на отбора така и не успяха да намерят верния път към вратата на бившия страж на ЦСКА и Славия Райс Мболи, който пази без грешка за Алжир.

Играчите на Сенегал на два пъти имаха претенции за дузпи, но реферът подмина ситуациите. В първия случай в 38-а минута Нианг бе повален в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.

При втората ситуация в 60-а минута съдията даде дузпа за игра с ръка на Адлен Гедиура, но след намесата на ВАР отсъждането бе отменено./ БТА

Прочетете също

Вицепрезидентът Йотова гостува довечера в Плевен за “Парад на модата”

Източник– уеб пространството Вицепрезидентът Илияна Йотова ще бъде гост на 70-ия юбилеен концерт-спектакъл „Парад на …